ФЕЉТОН - МОДЕРАН АУТОБУС ЗАМЕНИО БОРБЕНИ ОКЛОПНИ ТЕНК Т-72: Многи су поверовали те 1991. године да је сукоб Немачке са СССР прошлост
08. 04. 2024. у 18:00
СТАНОВНИЦИ Совјетског Савеза и Немачке излазили су једни другима у сусрет.
Повезане вести
„ВОЈНИ АТОМ“ РАЗБИСТРУЈЕ УМ Медведев: Да Русија нема нуклеарно оружје, питање је да ли би и постојала
НУКЛЕАРНО оружје игра стабилизујућу улогу: без њега ни СССР, ни Русија можда више не би постојали, изјавио је у интервјуу за лист „Комерсант“ заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев.
25. 01. 2026. у 22:26
"МОСКВА СЕ НАДА ДА ЋЕ ГРЕНЛАНД БИТИ ЛЕДЕНИ БРЕГ КОЈИ ЋЕ ПОТОПИТИ НАТО" Расмусен: То би био крај светског поретка каквог познајемо
БИВШИ генерални секретар НАТО-а, Андерс Фог Расмусен, оштро је критиковао изјаве америчког председника Доналда Трампа о преузимању Гренланда, упозоривши да би то био “крај светског поретка каквог познајемо“, ако би САД силом заузеле то острво.
18. 01. 2026. у 13:56
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ ЗАБРИНУТ ЗА КАЈУ КАЛАС Дмитријев: „Можда не би требало да пије пре него што пише објаве на друштвеним мрежама"
ШЕФ Руског фонда за директне инвестиције Кирил Дмитријев поручио је високој представници Европске уније за спољну политику Каји Калас да „можда не би требало да пије пре него што пише објаве на друштвеној мрежи Икс“.
18. 01. 2026. у 09:25
"МИ НЕ ОДУГОВЛАЧИМО, ЗА РАЗЛИКУ ОД РУСИЈЕ" Зеленски спрема нове преговоре са САД
УКРАЈИНА планира распоред састанака и даљих преговора са САД, изјавио је украјински председник Володимир Зеленски у синоћњем редовном видео обраћању нацији.
12. 01. 2026. у 08:44
ТО БИ БИЛА ФАТАЛНА ГРЕШКА АМЕРИКЕ Писторијус: Руски напад на НАТО нереалан; Стратегија САД – документ о разводу с Европом
МИНИСТАР одбране Немачке Борис Писторијус одбацио је сценарио потенцијалног напада Русије на земље НАТО-а, који поједини званичници и политичари у западноевропским државама неосновано представљају као реалистичан и који је више пута демантован у Русији. Истовремено, он је дао своје виђење о новој стратегији националне безбедности САД.
22. 12. 2025. у 22:11
Најновије из рубрике
"ОПАСАН ПРЕСЕДАН И ВИД ОТВОРЕНОГ ПРОГОНА": АНС о тужби Емира Кустурице против Андријане Нешић
АСОЦИЈАЦИЈА новинара Србије најоштрије осуђује скандалозан захтев режисера Емира Кустурице да се главној уредници портала "Новости" Андријани Нешић изрекне двогодишња забрана обављања новинарског позива.
29. 01. 2026. у 13:51
ПРОБУДИ СЕ, БУДИ ВАЖНА СЕБИ: Трибина о превенцији рака јајника и материце у Београду
ПОЗНАТО је да у Србији оболи више од 800 жена од рака јајника. Нажалост, половина њих изгуби битку.
29. 01. 2026. у 13:12
ДЕТАЉНО ПО МЕСЕЦИМА: Какво нас време очекује од јануара до јула
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ) објавио је дугорочну прогнозу до јула месеца, а према тој прогнози средња минимална температура у фебруару биће изнад вишегодишњег просека.
29. 01. 2026. у 13:10
АНДРИЈАНА НЕШИЋ О ТУЖБИ ЕМИРА КУСТУРИЦЕ: Ово је прогон слободне речи - Желе да нам забране да говоримо и да радимо
РЕЖИСЕР Емир Кустурица поднео је преко преко канцеларије Зденка Томановића кривичну пријаву против главне уреднице портала "Новости", Андријане Нешић, у којој тражи казну од 450.000 динара и две године забране обављања новинарске и уредничке професије.
29. 01. 2026. у 12:01
СПИСАК СВИХ ВАЖНИХ ДАТУМА ЗА ОСМАКЕ: Данас је последњи дан за ове измене
УЧЕНИЦИ који завршавају осми разред данас у својим школама могу да поднесу измене у вези са уношењем податка о изборном предмету који ће полагати као трећи на тесту на завршном испиту.
29. 01. 2026. у 10:26
Коментари (0)