БОРБА ПРОТИВ НАРКОМАНИЈЕ: Ултразвучним таласима утичу на мозак и лече зависност?
НАУЧНИЦИ са Института за неуронауку Rockefeller недавно су открили да би утицај ултразвучних таласа на мозак могао да буде пресудан у борби против зависности.
Фото Shutterstock
Да би то урадили, конструисали су посебан уређај налик кациги од милион долара који емитује ове високофреквентне таласе до кључног дела мозга одговорног за награду, мотивацију и зависност. Урадили су тестирање на 41-годишњем мушкарцу, дугогодишњем зависнику од хероина. Ставили су му шлем на главу 30 минута и за то време је гледао слике кувања хероина и како га убризгава себи у вену. Након тога је рекао да нема потребу за узимањем хероина. Нова метода је медицинска процедура коју је одобрило Америчко удружење за храну и лекове и укључује уметање сићушних електрода кроз две мале рупе на лобањи у део мозга који је повезан са наградама.
Препоручујемо
После смрти бебе због срчаног удара у базену, кардиолог упозорава
26. 06. 2026. у 20:07
Ново истраживање: Млађе генерације биолошки старе брже, већи ризик од раних тумора
25. 06. 2026. у 22:22
ЦИЉ ЈЕ ДА БОЛЕСТ ЕЛИМИНИШУ ЗАУВЕК ИЗ ТЕЛА: научници развијају лек против хепатитиса Б
18. 06. 2026. у 22:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)