СТУДИЈЕ И ИСТРАЖИВАЊА РАЂЕНИ ОД 1999. ДО 2022: Мобилни телефон није штетан за здравље
НЕ постоји веза између употребе мобилних телефона и повећаног ризика од рака мозга, наводи се у новом прегледу објављених доказа из целог света који је објавила Светска здравствена организација (СЗО).
Фото Shutterstock
Упркос огромном порасту употребе бежичних технологија, није дошло до повећаног пораста ризика за рак мозга, што се односи и на људе који обављају дуге телефонске разговоре, или користе мобилне телегоне више од једне деценије, преноси Ројтерс.
Коначна анализа укључила је 63 студије из периода од 1994. до 2022, у чијој је изради учествовало 11 истраживача из 10 земаља. У радовима су процењени ефекти радио-зрачења, која емитују мобилни телефони, као и телевизори, беби-монитори и радари, рекао је професор епидемиологије рака на Универзитету Окланд на Новом Зеланду и коаутор студије.
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)