УПОЗОРЕЊЕ ЛЕКАРА: Ако су вам овакве боре на лицу, имате 10 пута већи ризик од кардиоваскуларних болести
НЕЗДРАВА исхрана, пушење, недовољна физичка активност, стрес негативно утичу на здравље срце, а лекари упозоравају која бора на лицу открива да смо у ризику.
Фото Shutterstock
Приоритет свих нас је да сачувамо добро здравље, а посебно здравље срца. Инфаркт некога погоди отприлике сваке 43 секунде, а до њега долази када је проток крви који доводи кисеоник у срчани мишић озбиљно смањен или потпуно прекинут.
Нездрава исхрана, недостатак физичке активности, пушење али и генетика су пресудни за стварање срчаних обољења, а француски лекари упозоравају да једна бора на лицу указује да особа може имати проблем са срцем.
Људи са дубоким борама на челу могу бити под већим ризиком да умру од кардиоваскуларних болести, показују двадесетогодишње истраживање које је рађено у Француској. Студија открива је да је дубока бора "мрштилица" права црвена застава и аларм за потенцијлна срчана обољења или мождани удар.
- Особе које имају дубоке боре између обрва имају 10 пута већи ризик од кардивоскалурних болести - наводи ауторка студије, професорка Јоланда Есквирол и истиче да боре, ипак нису најбољи метод за процену кардиоваскуларног здравља, већ анализе крви и притиска.
(Стил)
Препоручујемо
ИСХРАНА У МЕНОПАУЗИ: Које намирнице смањују симптоме, а које би требало избегавати
16. 06. 2023. у 20:28
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)