МЛЕКО СМАЊУЈЕ РИЗИК: Како спречити ризик од кардиоваскуларних болести

ЉУДИ који више уносе млечне масти имају мањи ризик од кардиоваскуларних болести од оних са ниским уносом, према новом истраживању.

МЛЕКО СМАЊУЈЕ РИЗИК: Како спречити ризик од кардиоваскуларних болести

Фото: Depositphotos

Међународни тим научника проучавао је потрошњу 4.150 шездесетогодишњака у Шведској, земљи с једним од највећих светских нивоа производње и потрошње млечних производа, мерењем нивоа одређене масне киселине у крви која се углавном налази у млечној храни.

Стручњаци су их затим пратили у просеку 16 година како би проматрали колико је њих имало срчане, мождане и друге озбиљне последице у циркулацији, а колико је њих умрло.

Након статистичког прилагођавања за друге познате факторе ризика од кардиоваскуларних болести, укључујући доба, приход, начин живота, прехрамбене навике и друге болести, истраживачи су открили да су они с високим нивоом масних киселина - што указује на висок унос млечних масти - имали најмањи ризик кардиоваскуларних болести.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

СРБИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Незабележено дивљање хулигана, свет у шоку (УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО СНИМАК)