"КЛОВН" У УНИФОРМИ: Потпуковник Бакрач агитовао против "литијаша", нова власт га наградила позицијом у Савету за одбрану (ФОТО)
ПОТПУКОВНИК Велибор Бакрач, изабран је за секретара савета за одбрану, а доспео је у јавност, својим бизарним фотографијама из ”хелоувин” серијала.
Фото: Министарство одбране Црне Горе/Приватна архива
Бакрач важи за једну од „перјаница“ ДПС-а, те жестоког противника „литијаша“, а између осталог одликован је 2017. године од стране председника Доналда Трампа Орденом за заслуге (Легион од Мерит), највишим америчким војним одликовањем које може добити припадник стране војске.
Фото: Приватна архива
Он такође важи за једног од највећих агитатора ДПС за време претходних избора.
Дотични је у радно време у службеним просторијама у униформи обављао на десетине а и више разговора са својим колегама гдје је претио и уцењивао оне за које је процењивано да су гласачи опозиције.
Исти је по његовим речима, био задужен за вођење спискова изашлих војника током изборног дана а додатно „задужење“ му је била касарна у Голубовцима.
Сви команданти и командири, сваких сат времена су га извештавали о броју изашлих а у поподневним часовима давао је инструкције да буду позвани ако нису гласали. Неке је и лично позивао.
Такође, Бакрач је био један од главних организатора седмодневног ангажовања одређеног броја војника којима је одузимана могућност напуштања објеката у дану избора а све у циљу да се „сумњиви“ спрече да гласају.
Уместо, награде, намештењем у новој Влади, извесно је, да је Бакрач требало да буде процесуиран, због повреде права слободе гласања и извесно и унижавања војничке професије. Он је био члан најужег кабинета генералштаба, гдје су се доносиле неформалне одлуке које су биле искључиво политичког карактера.
(ИН4С)
Препоручујемо
ПАО ВИСОКИ МИЛОВ ФУНКЦИОНЕР: Приведено 11 особа због корупције у морском добру
16. 02. 2021. у 15:52
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)