ДА ЛИ ЋЕ ЗАУСТАВИТИ ЕРОЗИЈУ? Почело постављање напера на Ади Бојани, спасавање почело са закашњењем
РАДОВИ на постављању напера на Ади Бојани су почели.
Фото: Б. Д.
Након што је Министарство екологије, просторног планирања и урбанизма дало налог Јавном предузећу “Морско добро”, извођач радова је наставио санацију на Ади Бојани, по коригованом пројектном решењу професора Саве Петковића који је аутор “хитних мера”.
Професор Петковић предложио је нову локацију за изградњу заштитног напера у складу са новонасталом ситуацијом.
- Министарство је дало налог Морском добру да извођач почне с радовима сходно коригованом пројектном решењу, а представници Општине Улцињ ће обавестити грађане ове општине о радовима и пружити подршку у могућој мери за ефикасно спровођење радова у трајању од 20 дана. Договорено је и да Завод за хидрометеорологију и сеизмологију пружају подршку кроз редовно и ванредно извештавање ЈП Морско добро о временским условима с циљем обезбеђивања несметаног континуитета извођења радова - стоји у најновијем саопштењу ресорног Министарства.
Из општине Улцињ, сматрају да су радови на санацији кренули са закашњењем.
- Постоје и друге идеје, али треба да се спаси оно што се спасити може. Сматрам да смо са закашњењем кренули. Пре месец-два смо имали састанак са Петковићем, нису на време реаговали и нису баш испоштовали пројекат, јер је он требало до сад да се заврши - рекао је председник Општине Љоро Нрекић.
Фото: Б. Д.
МОРА СЕ ПОЧЕТИ
ДИРЕКТОР ХТП Улцињска ривијере, чији су објекти најпогођенији ерозијом, Бојан Ђаконовић је скептичан, али мисли да се “мора почети”.
- И раније смо говорили о овим мерама, нисмо сигурни да ће ово дати жељене резултате. Ја сам јуче поставио питање у Министарству да ли ће изградња напера успорити интензитет ерозије и спречити даљу девастацију наших објеката. Нисам добио прецизан одговор. Нико, дакле, није сигуран да ће ово уродити плодом али од нечега се мора кренути - рекао је Ђаконовић.
Препоручујемо
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)