ПОДАТАК КОЈИ ЗАБРИЊАВА: У Црној Гори незапосленост током пандемије порасла 31,6 одсто
У Црној Гори је, од марта до новембра дошло до повећања незапослености од 11.000 особа или 31,6 одсто, саопштила је помоћница директора у Сектору за исплату из области запошљавања у Заводу за запошљавање ЦГ (ЖЗ) Светлана Крговић.
Фото: Подгорица.ме
Како преноси РТЦГ, Крговићева је оценила да је ситуација на тржишту рада неизвесна и да статистички подаци нису охрабрујући.
Она је, како се наводи у саопштењу Завода, рекла да је прекинут позитиван тренд смањења незапослености који је регистрован од децембра 2017. године.
Крговићева је, са осталим представницима Завода, путем Зоом апликације учествовала на стручној конференцији Центра јавних служби за запошљавање земаља југоисточне Европе (ЦПЕШЕЦ), чији је домаћин била Бугарска агенција за запошљавање.
Представници служби за запошљавање земаља чланица ЦПЕШЕЦ разменили су искуства о управљању учинком у доба кризе, улози јавних служби запошљавања у опоравку и будућности тржишта рада, као и о спровођењу активних мера тржишта рада током кризе, рекли су из Завода.
Заједнички је оцењено да су јавне службе за запошљавање, у борби против кризе, показале прилагодљивост и отвореност према изазовима на тржишту рада.
Главни циљеви у предстојећем периоду биће мере и програми подршке за послодавце и тражиоце запослења, стратегије за успешан опоравак од кризе, зелени послови и дигитализација институција за запошљавање.
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)