ЗАГРЕБ ПРОВОЦИРА ПОДГОРИЦУ: Хрватски шеф дипломатије подгрева политичку атмосферу
ШЕФ хрватске дипломатије Гордан Грлић Радман поручио је Црногорцима да треба у државном парламенту у Подгорици кроз резолуцију да осуде "агресију" бивше ЈНА на Дубровник!
Министарство одбране
Он преноси поруке са Трга бана Јелачића да је Загребу неприхватљива резолуција о геноциду у Јасеновцу и логорима Дахау и Маутхаузен, коју је црногорска Скупштина усвојила прошле године.
Упитан шта је Хрватска спремна да уради да се расветли случај сплитског логора "Лора", у коме је убијено 14 припадника бивше ЈНА из никшићко-шавничке групе, Радман је, у интервјуу за "Вијести" одговорио да "не постоји и никад није постојао никаква логор Лора", и да то није отворено питање већ наратив који циља на изједначавање агресора и жртве.
- Жртве све говоре. Снимци, фотографије, изјаве сведока, породица мученика, документарни филмови. Ово је срамна изјава човека на чијој земљи су мученички страдали наши саборци као припадници једине тада легитимне војне формације - Југословенске народне армије - каже Радан Николић, председник Удружења бораца ратова 1990. Црне Горе.
Извињење ДПС
ОЧИГЛЕДНО да у парламентарној већини нису рашчистили са оним што се дешавало деведесетих година. Ми смо, као што се зна, упутили званично извињење Хрватској, и немамо проблем са тим да се још једном осуди агресија на Дубровник, поручио је Андрија Николић, потпредседник партије Мила Ђукановића.
Шеф посланичког клуба ДПС Андрија Николић је на новинарско питање у Скупштини Црне Горе да прокоментарише предлог хрватског министра Радмана да се осуди агресија на Дубровник рекао да је то наставак проблема који постоји на релацији Црна Гора - Хрватска.
Они су, како је казао, продубљени кандидовањем резолуције о геноциду у Јасеновцу "чиме је испровоцирана Хрватска, замља која је чланица Европске уније".
Препоручујемо
ЈУ ГРУПА И КАЛИОПИ У ХЕРЦЕГ НОВОМ: Сјајни концерти најава богатог културног лета
03. 05. 2026. у 12:34
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)