ИЗБОРИ У ПОДГОРИЦИ И КОТОРУ: До 11 сати гласало 14,46 одсто бирача

У ПОДГОРИЦИ и Котору данас се одржавају локални избори, а  бирачка места отворена су од седам до 20 сати. У главном граду Црне Горе право гласа има 145.724  бирача, а на изборима ће учествовати 13 листа, док ће у  Котору право гласа имати 18.498 грађана, који ће будућу власт бирати између 12 листа.

ИЗБОРИ У ПОДГОРИЦИ И КОТОРУ: До 11 сати гласало 14,46 одсто бирача

И. Д. С.

Демократе и ПЕС саопштили су да је  бирачко право на локалним изборима у Подгорици до 11 сати искористило 14,47 одсто уписаних бирача.

ЦДТ је саопштио да је до 11 сати гласало 14,46 одсто бирача, што је око 21.080 грађана. Како наводе излазност је мања него 2018. године, када је износила 20,8 одсто, као и 2022. када је била 20,1 одсто.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ПРЕНОС, МЕКСИКО - ЕНГЛЕСКА: Тотална лудница на Астеки, четири гола, црвени картон и два пенала! (ВИДЕО)