СРБИ СЕ РАДУЈУ ДОЛАСКУ ВУЧИЋА: Момчило Вуксановић о позиву председнику Србије
НАЈАВЉЕНА посeта председника Републике Србије Александара Вучића Црној Гори била би велика радост за српски народ у Црној Гори, сматра председник Српског националног савeта др Момчило Вуксановић.
СНС Црне Горе
- Вест да је председник Републике Србије Александар Вучић спреман да посети Црну Гору на позив лидера српских партија, Андрије Мандића и Милана Кнежевића, са одушевљењем је примљена у Српском националном савету Црне Горе. Била би то велика радост за српски народ, не само за подручије Васојевића и лимске долине, већ и за све оне грађане Црне Горе који се искрено залажу за јединство српског народа ма где он да живио - саопштио је председник Српског националног савета Црне Горе др Момчило Вуксановић. - Надамо се да би долазак председника Републике Србије значио и посету Српској кући у Беранама која је највећим делом урађена захваљујући несебичној помоћи Покрајинске Владе Војводине и Владе Републике Србије.
Из Српског националног савета Црне Горе су сигурни да ће се посета председника Републике Србије бити од великог значаја не само за српски народ у Црној Гори, већ и за очување историјских веза и институционалне повезаности Србије и Црне Горе.
Препоручујемо
ГОЛООТОЧАНИ У ЗАБОРАВУ: Милатовић апелује да се донесе Закон о рехабилитацији политичких затвореника
21. 01. 2026. у 05:00В.К.
ШЋЕКИЋИ ИСПЛИВАЛИ КРСТ:Богојављење свечано обележено на светим водама Лима
19. 01. 2026. у 17:38
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)