НОВОГ "БРСКОВА" НЕЋЕ БИТИ: Мојковчани одахнули после одлуке Владе

Милутин СЕКУЛОВИЋ

01. 06. 2024. у 11:48

РУДНИКА у Мојковцу неће бити. Влада ће раскинути уговор са Компанијом "Тара ресоурсис".

НОВОГ БРСКОВА НЕЋЕ БИТИ: Мојковчани одахнули после одлуке Владе

М.СЕКУЛОВИЋ

Ово је саопштио министар енергетике и рударства Саша Мујовић, након чега су одахнули грађани Мојковца, где је швајцарска компанија намеравала да ускоро почне са експлоатацијом руде олова и цинка. Они су намеравали да ваде руду из пре три деценије затвореног рудника "Брсково", чије је опасно јаловиште због присуства тешких метала и зрачања однело велики број живота.

Према речима Мујовића, детектована су одређена кршења уговора од концесионара, који у остављеном року, који је истекао 25. маја, није исправио недостатке, што значи да су се стекли услови да уговор једнострано буде раскинут.

- Одлука Владе да раскине уговор о концесији долази након више од годину дана жучне бробе грађана. Локална заједница је показала огромну снагу и изразито високу свест. Нису насели на приче "о златним брдима и долинама" - саопштено је из Грађанске иницијативе "Здрави Мојковац", чији активисти, потпомогнути стручњацима, нису одустајали од намере да не дозволе отварање новог рудника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Револуција у трансплантацији косе