"ОВО НЕ ПРЕСТАЈЕ ДА ТРЕСЕ" Серија земљотреса у Црној Гори након потреса јачине 5,7 степени

Марија Стевановић
Марија Стевановић

14. 03. 2024. у 05:37

ЗЕМЉОТРЕС јачине 5,7 степени по Рихтеру погодио је у 4.06 часова Црну Гору. Потрес је регистрован на подручју Никшића, а до 5 часова уследила је серија јачих и слабијих потреса.

ОВО НЕ ПРЕСТАЈЕ ДА ТРЕСЕ Серија земљотреса у Црној Гори након потреса јачине 5,7 степени

Фото: Икс/@LastQuake

Одмах након снажног потреса уследио је земљотрес јачине 3,4 степена, а онда је на готово сваких десет минута тло подрхтавало.

"Ово не престаје да тресе", кажу нам грађани Црне Горе који не спавају већ сат времена.

Према подацима Сеизмолошког завода Србије, након првобитног потреса уследило је још девет земљотреса до 5 часова. Најјачи је био 3,4 степена који је регистрован у 4.14 часова.

У 4.57 регистрован је потрес 2,4 степенa по Рихтеру.

У овом тренутку нема информација о материјалној штети и повређенима.

Подсетимо, потрес се осетио у читавом региону, а пробудио је и становнике Београда.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ТУКАО МЕ ЈЕ СВАКИ ДАН: Гоца Лазаревић проговорила о тешкој прошлости - Много сам се намучила, све је било сурово