ПООШТРИТИ ПРОЦЕДУРУ УВОЗА СТАРИЈИХ ВОЗИЛА
ВИШЕ од четвртине путничких аутомобила у Црној Гори старије је од 20 година, показују подаци које је објавио Еуростат. Судски вештак из области саобраћајне и машинске струке, Горан Чарапић истиче да просечна старост аута на црногорским друмовима опомиње да се мора водити рачуна о техничкој исправности, те построжити процедура увоза старијих возила.
И.Д.С.
- Савремени и новији аутомобили су далеко безбеднији од старијих возила, како у делу активне, тако и пасивне безбедности, са савременим управљачким и кочионим системима, побољшаним вучно брзинским и конструктивним карактеристикама возила... Све то омогућава бољу могућност савладавања критичних деоница пута, а самим тим и већу могућност избегавања саобраћајне незгоде и када дође до немилог догађаја, саобраћајне незгоде, заштиту путника у возилу - казао је Чарапић.
Препоручујемо
КНЕЖЕВИЋ: Гласање у Уставном суду једна од најмрачнијих страница црногорског правосуђа
17. 03. 2026. у 20:30
"ПАДАЈУ" ПОГЛАВЉА: Црна Гора направила нови корак ка путу у европску породицу народа
17. 03. 2026. у 19:14В.К.
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)