СИГУРНА ЛУКА: Уместо да уплове у Котор невреме усидрило крузере у Зеленици
ЗБОГ лоших временских услова у заливу Бока, два велика крузера “Селебрити констелејшн“ и „Остердам“ упловила су у херцегновски луку Зеленика уместо у Котор.
Фото: РТ ХН
Након размене посаде и враћања кофера изгубљених на претходним путовањима, брод „Oстердам“ компаније „Холанд Aмeрика“ испловио је већ око осам сати а током дана најављено је и испловљавање другог крузера компаније „Ројал карибиан“.
У луци Зеленика обављен је и искрцај старих односно прихват нових чланова посаде који су били смештени у Тивту.
Још прошле године Министарство капиталних инвестиција тражило је да Управа поморске сигурности и управљања лукама направи студију о могућности да и Лука Зеленика добије сидриште за крузере јер за то постоји велико интересовање. Сада је лука Зеленика локалног значаја али је и међународна што омогућава да овде ради гранични прелаз и царински терминал. Нерешени имовинско-правни односи власника луке предузећа „Мјешовито“ и ЈП Морско добро, али и недостаци законске регулативе, разлог су што још није решен статус луке Зеленика, очигледно сигурне и кад је у заливу невреме.
Препоручујемо
ОПЉАЧКАЛИ И УТРОБУ ЗЕМЉЕ: Радници никшићких Рудника Боксита тврде да су жртве пљачкашке приватизације
08. 02. 2026. у 20:00В.К.
ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду
РУСКО министарство спољних послова, заједно са својим савезницима и партнерима, разматра предлог америчког председника Доналда Трампа за придруживање Одбору за мир, изјавио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.
09. 02. 2026. у 11:26
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
НАЈВИШИ ЧИН МОНАШТВА У ПРАВОСЛАВЉУ: Ко су Схи монаси?
ОВО пострижење назива се „другим крштењем“, постризавани се очишћује од свих грехова и постаје "син светлости“.
08. 02. 2026. у 09:25
Коментари (0)