ПРЕПИСИВАЧКИ СКАНДАЛ ПОСЛЕДИЦА ЛОШИХ РЕФОРМИ: Ово је став Филозофског факултета у Никшићу
СА Филозофског факултета у Никшићу, на коме се образују будући учитељи и наставници, упозорили су да су одавно препознали искушења и ризике на путу којим "иде" образовни систем, али да је аргументована критика средњошколског образовања занемарена од свих у друштву.
Универзитет ЦГ
- Недавни преписивачки скандал са матурског испита највероватније не би био избегнут, будући да је он неумитан резултат, с једне стране, бројних реформи образовања које су, ако је судити по њиховим "плодовима", биле пре против образовања, него за образовање. И с друге стране, несхватљиве немарности, како унутар школства, тако и унутар целог друштва, према карактеру и квалитету образовања које наше школе "пружају" деци. Да живимо у време средњовековних универзитета, такав нехат би био одмах кажњен од стране власти које би образовним институцијама наметнуле строге реформе студија - поручују са Филозофског факултета.
Препоручујемо
СУДИЈА НА ЧЕКАЊУ: Посланици Црне Горе се ни данас нису изјашњавали о избору Крстонијевића
10. 02. 2026. у 18:00В.К.
ОД БЕОГРАДА ДО МОРА ЗА САМО ЧЕТИРИ САТА: Овако ће изгледати нови ауто-пут до Црне Горе (ВИДЕО)
САОБРАЋАЈНИЦА је пројектована са по две траке и једном зауставном траком у сваком смеру, уз предвиђену брзину од 100 до 120 километара на час.
10. 02. 2026. у 09:21
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)