БОЛНИЦА МЕЉИНЕ БОЉЕ ФУНКЦИОНИШЕ: Због имовинских односа одгођено увођење у систем јавног здравства
Уместо средином јануара како је раније договарано Болница Мељине биће уведена у систем јавног здравства, као оделење Опште болнице Котор, крајем овог месеца. Рок је померен због компликоване имовинске ситуације.
Фото
Уместо средином јануара како је раније договарано Болница Мељине биће уведена у систем јавног здравства, као оделење Опште болнице Котор, крајем овог месеца. Рок је померен због компликоване имовинске ситуације.
Комисија Управе за некретнине завршава попис непокретности, што је законска основа за преузимање и укључивање у систем јавног здравља, објаснила је директорица Болнице Мељине др Оливера Елез. Према њеним речима зграде хирургије, породилишта и баро-коморе нису на подручју које се води на Болницу, већ су укњижене на Мељине комплекс.
- То је проблем који морамо некако да разрешимо – каже др Елез И додје да је у међувремену осигурано пружање здравствених услуга грађанима Херцег Новог.
Болница сада функционише боље. Крајем децембра и почетком јануара имали су повећан број пацијената и на интерном оделењу било је попуњено више од 70 одсто капацитета.
Охрабрује, како каже и разговор са надлежнима у Министарству јер су и они сагласни да Болница мора да ради у пуном капацитету.
Назире се коначно начин за превазилажење проблема који су се у овој установи гомилали од тренутка приватизације па су се запослени суочавали са низом проблема од застареле опреме, осипања медицинског и немедицинског кадра до стечаја, кашњења зарада и претње да болница буде затворена.
Због тога је организован низ грађанских протеста, али у садашњој ситуацији поново се отвара могућност за ангажовање још седам лекара специјалиста као и за већи број радника немедицинског кадра.
Препоручујемо
ИНСТИТУТУ ИГАЛО ПРЕТИ СТЕЧАЈ: Изостала уплата 1,2 милиона евра од Фонда здравства
15. 01. 2023. у 13:45
ЦРНОГОРСКО ПРИМОРЈЕ: Закуп плажа у текућој години по старим ценама
15. 01. 2023. у 11:32
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)