АБАЗОВИЋ: "Мене стално нападају да Вучић нечим овде управља, ја такве ствари сматрам неозбиљним и одбацујем их"

В. К.

02. 01. 2023. у 12:23

ПРЕМИЈЕР Дритан Абазовић и интервјуу Вијестима дотакао се и теме због које га многи прозивају а то је добар и коректан однос са председником Србије Александром Вучићем.

АБАЗОВИЋ: Мене стално нападају да Вучић нечим овде управља, ја такве ствари сматрам неозбиљним и одбацујем их

Фото Р. Копривица

Абазовић је рекао и да неозбиљним сматра оцене, које тумачи као нападе, да председник Србије управља било чим у Црној Гори, додајући да је његов однос са Александром Вучићем, као и са другим званичницима у региону, коректан и пријатељски.

„Мене стално нападају да Вучић нечим овде управља, ја такве ствари одбацујем, сматрам их неозбиљним. Мој однос са Вучићем је врло коректан, пријатељски. Мој однос са другим људим у региону је исто такав. Са неким баш пријатељски, са некима коректан, али ни са једним премијером или предсједником у региону не постоји никакав застој у комуникацији. Мислим да је обавеза премијера Црне Горе, ко год он био да баштини добре односе са људима који су у региону. Да ли се нама свиђа нека политичка опција у региону, то није наше питање и питање за наше грађане. Ми имамо суверену власт, поштујемо друге на исто такав начин и то је то“, казао је Абазовић.

Абазовић сматра да је сва прича у вези са Вучићем у  контексту стварања неког негативног политичког наратива у односу на њега лично. 

„Желим да будем коректан, мислим да морамо да причамо чињенично, а не о ономе што је наша перцепција. Када је реч о медијској сцени, проблем су наши медијски закони, регулатива. Ако неко хоће да каже да ми са Републиком Србијом треба да имамо лоше односе, само зато што то не одговара Милу Ђукановићу, ја то не прихватам као добру ствар за Црну Гору“, казао је Абазовић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (1)

АУДИО БМ СЛУШНИ АПАРАТИ: Новогодишња чаролија звука