ПОСЛАНИЦА ДФ-а СИМОНИДА КОРДИЋ: Иза мањинске Владе се крије интенција коалирања са ДПС-ом

ПОТПРЕДСЕДНИЦА Нове српске демократије и посланица Демократског фронта Симонида Кордић, гостујући у емисији „Аргументи“ на РТЦГ, казала је да би реваншизам био најмањи проблем у процесу формирања мањинске Владе.

ПОСЛАНИЦА ДФ-а СИМОНИДА КОРДИЋ: Иза мањинске Владе се крије интенција коалирања са ДПС-ом

Фото: За будућност Црне Горе

- Овакав начин формирања мањинске Владе урушава принцип Владавине права.

Она је додала да је резон двотрећинске, односно тропетинске већине нестао и да ова Влада нема подршку 49 посланика.

Кодрић је казала да се иза мањинаске Влада, која се сакривала иза бриге о деблокади Црне Горе, крије интенција коалирања са ДПС-ом.

- Са ДПС који је изгубио парламентарне изборе, изборе у Никшићу, Мојквоцу и тако даље - казала је Кордић.

Она је навела да Булајић није могао да закаже Скупштину јер би прва талка дневног реда била бирање новог предсједника Скупштине, чиме би се реализовала идеја мањинске Владе и да је он дао остаку када је видио да ће се то на силу догодити.

- Господин Булајић је био у оквирима пословника - истакла је Кордић.

Кордић је казала да је 30. август означио крај политике пођеле, док су садашња дешавања означила крај 30. августа.

(Борба.ме)

БОНУС ВИДЕО:

ВЕСНА МЕДЕНИЦА СТИГЛА У СДТ: Бивша председница Врховног суда стигла на саслушање

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ПРВА СЕЗОНА ТЕАТРА ХУМАНОСТИ: Четири премијере које су спојиле уметност и хуманост