АБАЗОВИЋ СА ВАРХЕЉИЈЕМ: Нова влада Црне Горе ће бити проевропска

Татјана Марковић

12. 03. 2022. у 00:14

ЦРНОЈ Гори је потребна Влада која је стопроцентно проевропска и која ће имати три главна правца деловања: деблокада правосуђа, економска стабилност и изборна реформа, рекао је потпредседник Владе Црне Горе Дритан Абазовић на званичном састанку са европским комесаром за проширење и суседску политику Оливером Вархељијем.

АБАЗОВИЋ СА ВАРХЕЉИЈЕМ: Нова влада Црне Горе ће бити проевропска

Дритан Абазовић / Архива Новости

Вархељи је казао да Бриселу треба стабилна Влада, наводе из Кабинета Абазовића, која ће имати капацитет да спроведе све неопходне реформе у процесу европских интеграција, пренео је подгорички портал ЦДМ.

Према тим наводима Абазовић је рекао да ће нова Влада бити посвећена снажним реформама у области владавине права, како би што пре одблокирала процес и придружила се ЕУ као пуноправна чланица.

Поред политичке ситуације у Црној Гори Абазовић и Вархељи су разменили мишљења о односима Подгорице и Брисела у контексту ревитализације процеса проширења ЕУ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (2)

ДЕЛИЈЕ, ИЗВИНИТЕ! Дејан Станковић једва суздржао емоције након што је Звезда згромила Партизан и обојила у црвено-бело 178. вечити дерби