СНАЖНА ПОРУКА МИТРОПОЛИТА ЈОАНИКИЈА: Црква неће делити свој народ на Србе и Црногорце!
У ОВОМ времену пометње највише треба да се молимо Богу.Видимо једну пометњу у народу, видимо много вулгарности у политици. Треба да будемо далеко од тога. Многи се питају зато што Црква неће да учествује у тим вулгарностима где је сад Црква, шта кажу патријарх, владике, свештеници...
Фото: Митрополија
Црква је, драга браћо и сестре, тамо где је њено место, са Христом. Она иде Христовим путем и то је њен живот и њено биће. Ми смо тело Христово, чувамо заједницу Цркве Божије. Црква, будући да је на првом месту са Христом, биће и са својим народом.И неће делити свој народ, неће гледати свој народ кроз странке, ко којој странци припада, нећемо свој народ овде у Црној Гори делити на Србе и на Црногорце. Нек се изјашњава ко како хоће, ми смо браћа и ми смо једно. И то завештање имамо од наших отаца да чувамо међусобну љубав и да чувамо једни друге.
Овако је беседио Митрополит црногорско-приморски Јоаникије у саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици, где је служио свету архијерејску литургију, истакавши да на тај начин чувамо и биће Цркве и биће народа, завештања наших предака и светиње.
- Од деоба неће бити добро ништа никоме. Наравно, поштујемо све и поштујемо свачију службу. Морају да постоје и странке и политика, наша политика је то да смо са Христом, да смо на Христовом путу, да смо са својим народом и да не делимо свој народ.
Бићемо једно као што смо и до сада били једно, и то је завештање и нашег блаженопочившег Митрополита Амфилохија пред чијим се гробом овде налазимо, казао је Митрополит Јоаникије.
БОНУС ВИДЕО: Устоличен Митрополит Јоаникије
Препоручујемо
КОРОНА ПРЕСЕК ЗА ЦРНУ ГОРУ: Од ковида умрле три особе, 666 новооболелих
30. 01. 2022. у 16:10
СКОЧИО У ЛЕДЕНУ МОРАЧУ И СПАСИО ЖИВОТ: Херојски подвиг Алена Емшије из Плава
30. 01. 2022. у 11:24
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)