КНЕЖЕВИЋ ПИСАО БЛИНКЕНУ: "Детаљније га информисао о коруптивним аферама Мила Ђукановића"
ПРЕДСЕДНИК Атлас Групе Душко Кнежевић упутио је писмо државном секретару Сједињених Америчких Држава Ентони Блинкену, у ком га је, како се наводи у саопштењу, детаљно информисао о коруптивним аферама председника Црне Горе Мила Ђукановића.
Instagram/@dkatlas
У саопштењу које потписује Кнежевићев адвокат Здравко Ђукановић, истиче се да су афере проузроковале разарајући ефекат на економску, социјалну и политичку стабилност Црне Горе.
– Црна Гора је и даље држава са раширеном корупцијом која прожима све државне институције, а посебно оне са правосудном или судском функцијом – наводи се, између осталог, у писму упућеном државном секретару САД.
Интерпол је прошле године укинуо три црвене потјернице расписане на захтјев Црне Горе против Кнежевића, са образложењем да оптужбе против њега имају претежно политичку димензију, и да је Кнежевић жртва политичког прогона Мила Ђукановића и његовог режима.
– Наглашавамо да је Комисија Интерпола на седници у октобру проучила нове захтеве и информације достављене од стране НЦБ Црне Горе и након пажљиве и детаљне анализе закључила, да узевши у обзир информације које су јој биле достављене, нема основа, нити потребе за међународном полицијском сарадњом преко Интерпола у поступцима против Душка Кнежевића. Одбрана Душка Кнежевића обавјештава јавност да је против актуелног Председника Црне Горе Мила Ђукановића поднието више кривичних пријава, а да по тим пријавама надлежна тужилаштва у Црној Гори нису поступала и да осумњичени Мило Ђукановић није саслушан ни у једном поступку - указује се у саопштењу.
Препоручујемо
ЈОАНИКИЈА И ПАТРИЈАРХА СУ ХТЕЛИ ДА МАСКИРАЈУ У БОЛНИЧАРЕ Кнежевић: Нећу се смирити док не сазнам чији је то био предлог
24. 11. 2021. у 13:25 >> 22:05
ЏЕП БРОЈКАМА НЕ ВЕРУЈЕ: Породицама у октобру за живот било потребно најмање 670 евра
25. 11. 2021. у 06:34
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)