ХОЋЕ ЛИ НЕРАДНА НЕДЕЉА ДОБИТИ ПОДРШКУ? Нови предлог ускоро пред одборницима Бањалуке
ОДЛУКА о нерадној недељи у трговинама у Бањалуци требало би да буде спремна у октобру и да се тада нађе на Скупштини града Бањалуке, најавио је данас градоначелник овог града Драшко Станивуковић.
Фото: Д. Поздеровић
Он је објаснио да ће се током лета припремати студија о ефектима нерадне недеље која би требало да буде завршена до краја септембра.
Истакао је да ће се у првој фази, уместо потпуне забране рада недељом, ићи на скраћено радно време.
- На бази до сада прикупљених података, идеја је да од тада па наредних пола године почне транзициони период са скраћеним радним временом до 13 часова. Од пролећа идуће године требало би да ступи на снагу одлука о потпуној нерадној недељи за трговине, тржне центре и тај дио пословног сектора – рекао је Станивуковић током скупштинског заседања.
Он очекује да ће за овај предлог добити подршку већине одборника у Скупштини града Бањалука.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)