СКАНДАЛ У ПОДГОРИЦИ: У Парламенту Црне Горе изгласана Резолуција о геноциду Сребреници
У СКУПШТИНИ Црне Горе вечерас је изгласана Резолуција о геноциду у Сребреници.
Фото: Принтсцреен
Заседање је почело са 4 сата закашњења.
Резолиција је усвојена са 55 гласова за, против је било 19 посланика, а удржаних 7.
Резолуција подразумева, између осталог, да парламент осуди и признаје да се у Сребреници јула 1995. године десио геноцид, да то Скупштина Црне Горе најоштрије осуђује, да се забрањује јавно негирање постојања и умањење геноцида, да се 11. јул прогласи даном сећања на жртве.
Резолуција је изгласана после уласка у салу посланика ДПС.
Ускоро опширније
Препоручујемо
ПИЈЕТЕТ ЗА СВЕ ЖРТВЕ: Поднети амандмани на резолуција о Сребреници у Црној Гори
15. 06. 2021. у 20:52
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (8)