СЛОМИО КРСТ, ПА ПОБЕГАО! Погледајте фотографије оскрнављеног споменика Стефану Немањи (ФОТО/ВИДЕО)

Новости онлине

27. 03. 2021. у 19:52

СПОМЕНИК Стефану Немањи оскрнављен је данас када је младић, највероватније мигрант, откинуо део крста који краси постоље споменика на Савском тргу.

СЛОМИО КРСТ, ПА ПОБЕГАО! Погледајте фотографије оскрнављеног споменика Стефану Немањи (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: П. Милошевић

Као што можете видети на фотографијама и снимку, одломљен је део крста који држи светитељ на рељефу у постаменту споменика.

Фото: П. Милошевић

Инцидент се догодио око 16 часова, а након што су му очевици пришли и питали га шта ради он им је одговорио на енглеском језику и дао се у бег.

За њим су потрчали двојица момака, као и један припадник комуналне полиције.

Фото: П. Милошевић

Још увек није познато да ли је ухапшен, као ни шта је разлог скаредног понашања. Комунална полиција и МУП се нису огласили.

Споменик Стефану Немањи, који је висок 23 метра и тежак 68 тона, свечано је откривен крајем јануара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (7)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности