У НАРОДНОЈ УЧИ ЊИХ 100 НА 600 МЕСТА: Упркос епидемији короне и хладноћи, студенти траже место за рад

Ј. Гочанин

19. 01. 2021. у 11:32

УПРКОС епидемиолошкој ситуацији, снегу, температурама у минусу, у читаоницама влада јагма за слободним местима за учење, која се попуне убрзо након што се врата читаоница отворе.

У НАРОДНОЈ УЧИ ЊИХ 100 НА 600 МЕСТА: Упркос епидемији короне и хладноћи, студенти траже место за рад

Фото М. Анђела

У јеку испитних рокова и даље се тражи "дозвољено место више", формирани ред студената који чекају да уђу у Народну библиотеку био је призор који су затекли репортери "Новости" у суботу ујутру. Како су нам објаснили из ове установе, отворене радним даном од 8.00 до 20.00, увек буде места за све јер је успостављен начин рада у који су корисници упућени.

ЧИТАОНИЦЕ САМО ЗА СТАНАРЕ

ПРЕМА речима студената који станују у студентским домовима, читаонице користе само станари, јер су посете иначе забрањене.

- Раније су у нашу читаоницу долазили и други, иако то ни тада није било "дозвољено", али то нико није контролисао - рекао нам је станар дома "Кошутњак".

- Постоји мало чекање на улазу због контроле - објашњавају из Народне библиотеке.

- Строго поштујемо све препоручене мере заштите, те се на улазу проверава да ли корисници носе маске и мери им се температура. Води се рачуна о социјалној дистанци, како у реду, тако и у просторијама. Број корисника је ограничен на 100, иако постоји 600 места, с тим да неке просторије не раде због неодговарајућих вентилационих система.

Такође, постоје, кажу, три групе корисника. Студенти који долазе да уче, они којима је потребна литература, па се најаве да ће доћи и они који путем мејла затраже литературу, те само дођу да је преузму. Иако резервације места нису дозвољене, о броју присутних корисника се води евиденција.

КЊИГЕ "ОДСТОЈЕ" 24 САТА

ЈЕДНО од правила Народне библиотеке је да књиге које корисници врате, одстоје 24 часа у одређеним просторијама.

- То је препорука коју смо добили из лабораторије и чврсто је поштујемо - говоре у Народној библиотеци.

Исто је и у Универзитетској библиотеци "Светозар Марковић", која од почетка епидемије вируса корона није престајала с радом, већ су само прилагођавали радно време.

- Отворени смо од 8.00 до 16.00. Број корисника је уобичајен, иако смо ограничили капацитете. Око празника је студената као и иначе мање, док је "навала" током испитних рокова. Како пре короне, тако и сада - рекли су нам у Универзитетској библиотеци.

Годишња чланарина за Народну библиотеку износи 2.350 динара, док за Универзитетку студенти треба да издвоје 1.500 динара на годишњем нивоу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Dolce Vita на обали Саве: Станови на овој локацији су за оне који живе своје снове

Dolce Vita на обали Саве: Станови на овој локацији су за оне који живе своје снове

Можете ли да замислите лепоту свакодневице која почиње на обали Саве до које стижете лаганом шетњом кроз јединствену луксузну пешачку зону, а завршава се испијањем вина на вашој пространој тераси с погледом на реку или у врхунском ресторану до ког стижете пешке? У истом дану сте с лакоћом обавили посао, одрадили тренинг, уживали у куповини нових комада гардеробе најлуксузнијих брендова у непосредном комшилуку, а стигли сте и да са децом проведете време у зеленилу, јер се све што вам треба налази надохват руке.

14. 05. 2024. у 10:00

Коментари (0)

РЕШИЛИ ДА КАЗНЕ - САМИ СЕБЕ! Ова земља је повукла најлуђи потез од увођења санкција Русима