ВЕЛЕТРЖНИЦА И "БУВЉАК" делиће улица: Припремљене измене ПДП за део привредне зоне "ауто-пут" у оквиру Блока 53

ВЕЛЕТРЖНИЦА Београд додатно ће проширити свој комплекс.

ВЕЛЕТРЖНИЦА И БУВЉАК делиће улица: Припремљене измене ПДП за део привредне зоне ауто-пут у оквиру Блока 53

Фото П. Милошевић

Одборници Скупштине града сутра би требало да усвоје измену плана детаљне регулације за подручје привредне зоне "Ауто-пут" у оквиру Блока 53, којом би то било омогућено, а намера је проширење комуналних површина за изградњу додатних садржаја "Велетржнице".

Како се наводи у измени ПДР за Блокове 42 и 48 у оквиру Блока 53, циљ израде плана је проширење комуналних површина, подизање нивоа урбанитета ове комуналне целине, као и опремање инфраструктуром.
Како за "Новости" објашњава Марко Стојчић, градски урбаниста, Велетржница треба да постане национална и треба јој већа површина.

ПЛАСИРАЊЕ РОБЕ

ВЕЛЕТРЖНИЦА се тренутно налази у власништву Града и простире се на 17 хектара. Како је раније најављено, идеја је да Град са државом направи националну велетржницу. С тим у вези, дефинисаће се проширење и изградња нових хала, како би постала место за пласман пољопривредних производа из Београда у друге земље.

- Због тога се и ради измене, биће потребно више простора. Суштина је да "Бувљак" и Велетржница буду једна целина, а делиће их само улица, саобраћајница Т6 - наводи Стојчић.

Фото архива

У марту ове године, на Скупштини града усвојен је ПДР за блок између Улица Марка Челебоновића, саобраћајнице Т6, новопројектоване саобраћајнице у привредној зони "Ауто-пут", на основу ког би се "Отворени тржни центар" или популарни "бувљак" преселио на нову адресу на Бежанијској коси. Упоредо са овим плановима радиће се и на идејном решењу, а очекује се, да ове године буду усвојени планови а да следеће године почне изградња.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.

29. 07. 2026. у 19:12

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.

24. 07. 2026. у 16:00

МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање

МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање

НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.

30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54

Коментари (0)

ЗЛАТО!! Србија има нове европске шампионе!!