СЛОШИЛО СЕ И СВЕШТЕНИКУ: Београђани данас изашли на гробља, па звали Хитну јер им је позлило од врућине
НАЈТОПЛИЈИ дан од почетка године је ускоро за нама, а данашње температуре нису лако пале Београђанима.
Фото: Shutterstock
Хитна помоћ пружила је помоћ пацијентима којима је позлило због високе температуре, а њих је само данас било 26. Већини је, како сазнајемо позлило на београдским гробљима.
Да није лако радне дане проводити на отвореном када температуре достижу скоро 40 степени, нажалост, доказ је и то што су међу грађанима којима је позлило због врућине, возач аутобуса и свештеник.
Познато је да високе температуре могу негативно утицати на стање људи и довести до неких отежаних ситуација, као што су сунчаница и топлотни удар, а узрок тим стањима управо је претерано излагање сунцу.
Осим тога до ових стања може довести и изложеност влажном и прегрејаном ваздуху. Ово је стање у коме се тело прегреје у релативно кратком року, настаје нагло због повећане температуре, али и немогућности организма да температуру одржи у нормалним границама.
Ово се посебно односи на запослене људе на следећим пословима: пекари, возачи (таксисти и јавни превоз), радници у кухињи и оних крај високих пећи.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО - Србија једина у региону није остала без струје: Овај видео открива зашто је то тако!
Препоручујемо
ВАЖНЕ ПРЕПОРУКЕ ЗА ВРЕЛЕ ДАНЕ: Лекари саветују како да пребродимо топлотни талас
20. 06. 2024. у 21:14
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)