СПАСИОЦИ ПОКАЗУЈУ УМЕЋЕ: Данас се обележава Светски дан цивилне заштите на Ади Циганлији
НА Ади Циганлији данас ће бити обележен Свестки дан цивилне заштите од 11.00 до 13 часова.
Фото: Приватна архива
Грађани ће бити у прилици да виде показне вежбе и колико су обучене јединице цивилне заштите.
Непогоде изазване климатским променама и технолошке опасности само су неки од примера када реагују службе цивилне заштите. Како су саопштили у Секретаријату за послове одбране, ванредних ситуација и координацију неопходно је да се као заједница добро припремимо за деловање у ванредним ситуацијама.
- Унапређење система цивилне заштите један је од начина да се припремимо- рекли су у Секретаријату. - Поучени искуствима и изазовима са којима смо се суочавали, препознали смо значај система цивилне заштите спроводећи низ активности у циљу унапређења. Обезбедили смо агрегате, пумпе, црева и другу пратећу опрему која је важна.
Данас ће своје умеће показати припадници Управе за ванредне ситуације у Београду, чланови добровољних ватрогасних друштава, Црвеног крста Београд и Савеза спасилаца на води Србије. Београђани ће бити у прилици да виде како изгледа спасавања на води и из аутомобилске несреће, као и акције гашења пожара на отвореном.
Препоручујемо
УМРЛО ВИШЕ ЖЕНА: Статистика о преминулима у Београду, ево када је смртност била највећа
11. 03. 2026. у 12:11
ЧИТАЛАЧКА ЗНАЧКА У ОБРЕНОВАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ: Игра сенкама, забава, вештине
10. 03. 2026. у 19:14
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)