ДО НОВОГ БЕОГРАДА ЗА 10 МИНУТА: Почела изградња петље у Јакову, радови до краја године

МЕШТАНИ Јакова ће до краја године до Новог Београда, уместо досадашњих тридесет и више минута, стизати аутомобилом за 10 минута.

ДО НОВОГ БЕОГРАДА ЗА 10 МИНУТА: Почела изградња петље у Јакову, радови до краја године

Фото: Општина Сурчин

Raдови на изградњи саобраћајне петље, односно прукључка на ауто пут "Милош Велики" почели су данас и планирано је да буду завршени до краја године.

Уговор о изградњи са кинсеком компанијом потписан је крајем маја, а нова саобраћајница ће знатно олкашати живот око 40.000 житеља овог дела.

Почетку радова присуствовао је министар грађевинарства, саобраћаја и инфратсруктуре Горан Весић који је рекао да ће Јаково и сви мештани из овог дела Доњег Срема добити брзу везу са Београдом, а да ће се у Сурчину растеретити теретни саобраћај, чиме ће се умањити бука и загађење у насељеном месту.

Председник општине Сурчин Стеван Шуша је навео да се на реализацију овог пројекта чекало читавих 11 година, од самог почетка изградње деонице ауто-пута до Обреновца.
- Значај изградње петље за привредни развој општине је велики, имајући у виду интересовање инвеститора за улагање и изградњу пословно производних простора у овом делу општине - рекао је Шуша - Ново прикључење на ауто-пут додатно ће повезати овај део Србије и са простором на којем се гради сајамски простор за светску изложбу "Експо" и Национални стадион, истакао је председник општине.

Вредност овог пројекта износи нешто више од 3,3 милиона евра. Планирана је изградња једносмерних саобраћајница, ширине коловоза шест метара и банкина од 1,5 метара, а траке за успорење и убрзање возила предвиђене су на делу зауставне траке профила аутопута. Укупна дужина пројектованих саобраћајница је 2.235 метара, а површина коловоза уливно-изливних саобраћајница и проширења зауставне траке аутопута је 11.230 метара квадратних.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ПРВА СЕЗОНА ТЕАТРА ХУМАНОСТИ: Четири премијере које су спојиле уметност и хуманост