У ОКТОБРУ СКОРО 70.000 ТУРИСТА: Ево из које земље су најбројнији гости
ТОКОМ октобра престоницу је посетиоло скоро 70 хиљада туриста што је у односу на исти месец прошле године више за око 67 одсто, док је број остварених ноћења већи за 58 одсто.
Фото З. Јовановић
Према подацима Секретаријата за управу у октобру је највише туриста било из Русије - 13.448, Турске - 10.330 и Босне и Херцеговине - 7.841.
Иако су током летњих месеци гости из Индије биле у врху табеле током јесени спали су на четврто место са 7.601, туриста из Хрватске било је 6.294 а из Црне Горе - 6.151.
Подаци показују и да је број долазака страних туриста у октобру у односу на прошлу годину већи је за 108 одсто, док је број ноћења већи за 87 одсто.
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)