ИЗЛОЖБА У ГАЛЕРИЈИ 73: Поставка младе уметнице Теодоре Ракиџић
У ГАЛЕРИЈИ 73 биће у четвртак од 18 часова отворена изложба слика и цртежа која носи назив "Одрон времена", ауторке Теодоре Ракиџић.
Privatna arhiva
Теодора је уметница млађе генерације, која на својој петој самосталној изложби представља радове настале у претходне три године.
У питању су цртежи настали у техникама угљена и крејона на папиру, као и слике у техници уља на платну.
Светлосна сензација као мотив је почетна провокација у истраживачком поступку на који ауторка првенствено реагује емоцијом. Светлост, као забележени тренутак, за разлику од њене импресионистичке артикулације, почетно бива забележена фотографијом која је важна као део метода у процесу визуелно-ликовне анализе светла.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ДОБРОЧИНИТЕЉ У ОБРЕНОВЦУ:Документарац о Сими Андрејевићу у библиотеци
14. 07. 2026. у 14:15
"Чистоћа" и у среду наставља акцију сузбијања одраслих облика комараца
14. 07. 2026. у 11:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)