МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ РАДИ НА ОЧУВАЊУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ: Град Београд издвојио новац за подршку пројектима
СЕКРЕТАРИЈАТ за заштиту животне средине Града Београда у октобру ове године потписао уговор са Машинским факултетом за реализацију неколико значајних пројекта из области екологије и домена заштите животне средине.
Privatna arhiva
Градоначелник Београда проф. др Зоран Радојичић састао се јуче са деканом факултета проф. др Владимиром Поповићем и професорима, са којима је разговарао о иновативним пројектима на којима раде.
- Интерактивна табла за едукацију деце о селекцији отпада и рециклаже је само један од заједничких пројеката - рекао је градоначелник. - Пројекат представља израду табле, апликације, која ће на нови, методички, интерактивни начин допринети развијању свести о потреби и могућности личног ангажовања деце у селекцији и рециклажи отпада. Овај пројекат је веома важан за еколошку едукацију деце предшколског и школског узраста, али и генерацијско повезивање јер стимулише укључивање у бригу о заштити животне средине свих чланова породице.
За израду овог пројекта град Београд је из буџета издвојио близу 2, 4 милиона динара, а завршетак пројекта се очекује крајем 2022. године. Градоначелник је додао да Град Београд са Машинским факултетом ради и пројекат из области очувања животне средине, а то је лоцирање и мапирање дивљих депонија из ваздуха на територији Градских општина Палилула и Вождовац. Пројекат ће бити завршен до краја ове године.
Препоручујемо
ВИШЕ ОД 40 ГОДИНА СПОРТА, ПРЕКО 30 ДИСЦИПЛИНА: "Трофеј Београда" као симбол престонице
09. 01. 2026. у 17:48
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)