КРАЉИЦА ДРАГА ОБРЕНОВИЋ ДОБИЈА УЛИЦУ У БЕОГРАДУ: Одборници Скупштине града Београда донели одлуку
ОДБОРНИЦИ Скупштине града Београда усвојили су данас одлуку да краљица Драга Обреновић добије улицу у главном граду.
Фото приватна архива
Како је речено, име те краљице носиће нова улица на простору "Београда на води” која почиње од старе Железничке станице, а завршава код пешачке зоне.
Драга Обреновић била је краљица Србије и супруга краља Александра Обреновића, последњег краља из династије Обреновић.
Пре него што је постала краљица, Драга је била удовица инжењера Светозара Машина и дворска дама на двору краљице Наталије Обреновић.
Убијена је заједно са својим супругом краљем Александром Обреновићем, током Мајског преврата 29. маја 1903. године по јулијанском календару, односно 11. јуна 1903. по грегоријанском.
Одлука да краљица Драга Обреновић добије улицу у Београду била је предлог заменика градоначелника Горана Весића и новинарке Оливере Милетовић.
БОНУС ВИДЕО: ПЕЋИНА ГДЕ СУ ТУРЦИ СПАЛИЛИ ЖЕНЕ И ДЕЦУ: Кађеница је споменик жртвама стравичног злочина
Препоручујемо
ВЕЛИКИ СТРАХ ЗАВЛАДАО У ЕВРОПИ Зеленског упозоравају: "Ништа не потписуј"
ЕВРОПСКИ челници потајно саветују украјинског председника Володимира Зеленског да буде опрезан поводом напора Сједињених Држава да постигну мировни споразум са Русијом.
07. 12. 2025. у 08:38
НОВИ ДЕТАЉИ У ИСТРАЗИ, ЗАВРШЕНО ВЕШТАЧЕЊЕ ВОЗИЛА Откривено како је дошло до несреће у којој су погинули Ана Радовић и Александар
ОТКРИВЕНИ су нови детаљи из истраге трагичне саобраћајне несреће у којој су страдали Ана Радовић (20) и Александар Масалушић (37).
07. 12. 2025. у 07:16
ДРСКО: Јелисавета Орашанин БЕЗ ДОЊЕГ ВЕША шета улицом (ФОТО)
ГЛУМИЦА Јелисавета Орашанин поново је привукла сву пажњу када се појавила у комбинацији која је изазвала праву буру на мрежама.
06. 12. 2025. у 20:35
Коментари (0)