ОД "ЗЈАПЕЋЕ РУПЕ" ДО ПОНОСА БЕОГРАДА: Погледајте како ће изгледати реконструисана зграда "Беобанке" на Зеленом венцу (ФОТО)

Новости онлине

23. 08. 2021. у 19:34

ЗГРАДА некадашње "Беобанке", која је већ дуго времена представљала ружан призор у самом центру града, ускоро ће изгледати потпуно другачије.

ОД ЗЈАПЕЋЕ РУПЕ ДО ПОНОСА БЕОГРАДА: Погледајте како ће изгледати реконструисана зграда Беобанке на Зеленом венцу (ФОТО)

Фото: Новости

Нови пројекат ће ову вишеспратницу претворити у савремено здање каквим би се свака престоница 21. века дичила.

Фото: Новости

"Зјапећу рупу" купила је новосадска фирма “Асториа Пропертиес”, која ће згради подарити потпуно ново рухо.

Зграда Беобанке на Зеленом венцу изграђена је 1960. године као пословна зграда Енергопројекта, а по пројекту архитекте Милице Штерић.

Фото: Новости

Комплекс састављен од три целине награђен је бројним наградама и представљао је јако модеран концепт у своје време, са фасадом претечом прве стаклене зид-завесе и отвореним простором на спрату без носећих зидова. Изградњом велике пословне централе Енергопројекта на Новом Београду 1982. године ова зграда прелази у власништво Беобанке.

Фото: Новости

У стечај “Беобанка” је отишла 20 година касније (2002), након чега је вишеспратница на Зеленом венцу утихнула.

Реконструкција здања је најављена у априлу, и ускоро ће зграда заблистати у пуном сјају.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Васељенски патријарх Вартоломеј I и председник компаније Tasyapı Emrulah Turanli: Визија која повезује Истанбул и Србију