ОПАСНО ТАЛОЖЕЊЕ ОТПАДА: Од почетка године девет пријава због сакупљања секундарних сировина у згради

А. З. КЛИСУРИЋ

07. 08. 2021. у 07:52

МНОГОБРОЈНИ су проблеми које Београђани имају са комшијама, један од честих је када неко од станара у стамбеној заједници прикупља старе ствари и од стана и заједничког ходника прави депонију.

ОПАСНО ТАЛОЖЕЊЕ ОТПАДА: Од почетка године девет пријава због сакупљања секундарних сировина у згради

Архива

Комунална милиција од почетка године девет пута је излазила на терен управо због таложења отпада у заједничким просторијама. Највише интервенција било је на Врачару, Старом граду и Новом Београду.

Професионални управници спорадично добијају жалбе станара, па прво покушају сами да реше ове проблеме. У зависности од економског стања станара који скупљају секундарне сировине, зависи да ли ће се управници обратити социјалним службама или Комуналној милицији.

Непријатни мириси, глодари и бубе најчешће "прете" комшилуку, а ни пожари нису искључени.

Одлуком о општим правилима кућног реда у стамбеним и стамбено-пословним зградама на територији града Београда, забрањено је остављати отпад у заједничким просторијама.

- За овај прекршај прописана је казна од 5.000 динара, и изриче се станару - кажу у Секретаријату за послове комуналне милиције. - По добијању пријаве екипе Комуналне милиције излазе на терен, а оно што затекну на терену документују службеном белешком или записником. Уколико се утврди да је нарушен комунални ред, издаје се прекршајни налог за новчану казну.

Према речима Љубише Бановачког, председника Удружења професионалних управника Београда, они добијају спорадично овакве пријаве. Прво управници покушају да се договоре са станаром који прикупља сировине да сам очисти стан, али ово ретко уроди плодом.

- Обично проверимо каква је економска ситуација ових станара. Уколико тешко живе, ове случајеве пријавимо општинским службама за социјални рад - говори Бановачки. - Ово има највише успеха, јер социјални радници знају да поступају са њима на прави начин. Ако су запослени и имају примања, онда пријаву проследимо Комуналној милицији.

Како каже наш саговорник, након што надлежне службе испразне стан у коме је наталожен отпад, стамбена заједница самостално плаћа екипе које ће обавити дезинфекцију.

СТРАХ ОД ПОЖАРА

У ОКТОБРУ је избио пожар у једној вишеспратници у Требевићкој улици. На терену је тада било шест ватрогасних возила, забринути станари немо су посматрали дим који је куљао са последњег спрата. Како су нам тада испричали, били су забринути за своје домове, јер је газдарица овог стана сакупљала секундарне сировине у свом дому. Како нам је тада испричао и један од полицајаца, пуком срећом избегнута је већа трагедија, јер су се ватрогасци пробијали кроз смеће како би власницу стана извели напоље.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ЗБОГ ОВОГА ЈЕ ЂОКОВИЋ ОТПУСТИО ИВАНИШЕВИЋА? Да ли је ово кап која је прелила чашу... (ВИДЕО)