"ПАУК" ЗА КОСОВСКУ МИТРОВИЦУ: Град Београд наставио да помаже нашем народу на КиМ, донирао ауто-дизалицу
УГОВОР о донацији специјалне ауто-дизалице "паук", коју је Град Београд поклонио Косовској Митровици, потписан је јуче у Старом двору у присуству заменика градоначелника Горана Весића.
Фото Беоинфо
Уговор су потписали председник Привременог органа општине Косовска Митровица Александар Спирић и извршни директор за правне, финансијске и комерцијалне послове "Паркинг сервиса" Никола Крајновић.
- Београд има обавезу да помаже нашем народу, а поготово онима на Косову и Метохији који су најугроженији део српства. Имамо посебну обавезу да им помажемо јер другу помоћ немају. Не могу да очекују помоћ ни од међународне заједнице ни од привремених институција у Приштини, чија је обавеза да то раде - рекао је Весић.
Нагласио је да је Београд у последње две године интензивирао сарадњу са Косовском Митровицом, са којом се потписује и уговор о братимљењу.
- Изградили смо две зграде са 40 станова за избегла лица, урадили смо и парк у центру града и до сада смо обезбедили три комунална возила, а ово је четврто које дајемо. Циљ Косовске Митровице јесте да буде уређена колико и Београд, а заједно то можемо и да постигнемо - казао је Весић.
Препоручујемо
ОТВАРАЊЕ СЕ ЗОНЕ У СКАДАРЛИЈИ: Весић- Београд се враћа нормалном животу (ФОТО)
22. 05. 2021. у 14:37
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)