AKTIVNOSTI NA TGU REPUBLIKE: Obeležen svetski Dan obolelih od cerebralne paralize
SVETSKI dan obolelih od cerebralne paralize obeležen je danas aktivnostima na Trgu republike.
Foto Ž. Knežević
Sekretarka za socijalnu zaštitu Nataša Stanisavljević istakla je da u Beogradu živi oko tri hiljade osoba sa cerebralnom paralizom, dok ih je u Srbiji oko šest hiljada.
- Svetski dan cerebralne paralize obeležava se ove godine pod sloganom "Ostavi trag". U Beogradu se po četvrti put obeležava ovaj dan, tako da će poruka iz Beograda biti viđena u celom svetu. Želimo da skrenemo pažnju društvu da u našem gradu žive ljudi sa cerebralnom paralizom, ali i da ukažemo na probleme sa kojima se ove osobe suočavaju - rekla je Stanisavljevićeva.
Preporučujemo
NAJSKUPLjE ZA SEDMI I OSMI RAZRED: Škole ponudile nabavku udžbenika u pretplati
05. 06. 2026. u 14:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)