MESEČNA KARTA OD 1.000 DINARA ZA POVLAŠĆENE KATEGORIJE: Evo ko sve ima pravo na umanjenje
SVIH 13 povlašćenih kategorija koje su plaćale prevoz po povlašćenoj ceni u starom sistemu ostaju i u novom sistemu naplate karata javnog prevoza "Beograd plus". U starom sistemu, raspon cene povlašćenih mesečnih karata bio je od 1.100 do 2.500 dinara. To je juče ponovio gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić jer se, prema njegovim rečima, u delu javnosti plasiraju lažne informacije o naplati povlašćenih karata javnog prevoza.
Autobus marke "Higer", Foto S. Milošević
- Po novom cenovniku javnog prevoza svih 13 katetgorija, koje su ostale iste, pod istim uslovima dokazuju da pripadaju određenoj kategoriji i cena je lineralno spuštena za sve na 1.000 dinara. Dakle, mesečna karta za sve povlašćene kategorije iznosi 1.000 dinara - kaže gradonačelnik.
Da bi kupili kartu, potrebno je da povlašćene osobe odu do jedne od 10 poslovnica za prodaju karata i da sa tim dokumentima kao i ranije dokažu svoj status i zatim kupe mesečnu kartu od 1.000 dinara.
- Osim mesečne karte, novina je da povlašćene osobe na isti način mogu u poslovnicama da kupe i godišnju kartu koja za 12 meseci košta 11.000 dinara - istakao je Šapić.
Povlašćene kategorije su studenti do 26 godina ili studenti doktorskih studija i fakulteta čije studije traju šest školskig godina, do navršenih 28 godina života, ratni vojni invalidi i mirnodopski vojni invalidi sa 20 - 40 odsto telesnog oštećenja, trajno nesposobne osobe za rad, osobe na dijalizi, osobe sa lakom duševnom zaostalošću, korisnici socijalne pomoći, korisnici prevremene, invalidske ili porodične penzije, nezaposleni, izbegla lica i samostalni umetnici.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)