Душко Марковић обећао Плаву милион евра више из буџета
15. 03. 2019. у 17:28
Председник Владе Црне Горе рекао да је дошао у ту општину да би се мењале ствари на боље и обећао финансијску помоћ
Фото: Влада ЦГ
Влада Црне Горе обезбедила је милион евра више из државног буџета за општину Плав за 2019. годину. Дошао сам у Плав да бисмо мењали ствари на боље и да би Плављани осетили бенефите Владине политике регионалног развоја.
Прочитајте још: „Ђетићи“ дугују чак три милијарде!
Ово је у петак приликом посете општини Плав казао председник Владе Душко Марковић, који је указао на важност стабилизације локалних јавних финансија, али и указао на издашну подршку Владе како кроз директну буџетску подршку тако и кроз инвестиције из Капиталног буџета, који је највећи од обнове независности Црне Горе.
- Север може очекивати значајне бенефите и од програма економског држављанства од којег ће средства бити коришћена за изградњу инфраструктуре у општинама наовом подручју, казао је Марковић, кога је председник Скупштине опстине Плав Шефкет Јеврић, ословио са ''пријатељем свих нас у локалним самоуправама и борцем за развој Севера''.