Ђоковић савладао Сандгрена у другом колу Ју-Ес опена: Лудило њујоршке буке
31. 08. 2018. у 18:34
Навијачи током поена причају о шопингу, али то није разлог због којег сам се погубио. Сам себи сам закомпликовао живот – рекао је најбољи српски тенисер
Новак Ђоковић фото: AP Photo/Jason DeCrow
ГЛАСОВИ у глави, као и они са трибина, задржали су Новака на терену дуже него што је било потребно. На 2:0 и меч-лопту против Тениса Сандргена у другом колу Ју-Ес опена имао је менталну блокаду коју је пребродио тек средином четвртог сета - 6:1, 6:3, 6:7 (2:7), 6:2. Током глатко изгубљеног тај-брејка, у коме је сервирао пре него што би сат кренуо да откуцава, сметао му је и ваздух који дише.
Победа се није доводила у питање, али пут до Гаскеа у трећој рунди био је отежан психолошким падом и њујоршком вревом која му никако није пријала у том тренутку.
- Два и по сета сам играо како треба, а онда сам се без икаквог разлога ментално погубио. Био сам љут на себе и своју игру, али се такве ствари дешавају. Нисам срећан због тог пада концентрације, али битно је да сам успео да се извучем из тога - лакнуло је Ђоковићу.
Српски тенисер често се свађа сам са собом на терену, али има момената и када погледом сече стручни штаб, судију, гледаоце...
Овога пута га је нервирало то што публика ћаска током поена, а у интервјуу на терену је покушао на "фињака" да им приговори.
Прочитајте још Услови у првом колу Отвореног првенства САД били брутални
- Ноћни мечеви овде су прави доживљај и нешто најлепше на тениским турнирима. Захвалан сам навијачима што су остали са нама током целог сусрета. Причали су између и током поена, па сам успео да чујем свашта. Неки су разговарали о шопингу, један човек је објашњавао да гледа ЕСПН. Свашта се догађа, тако да је било веома забавно и занимљиво. То има само у вечерњем термину у Њујорку - кроз осмех је рекао Новак после победе.
Кроз светске медије се ове изјаве нису баш преносиле као да су у шали изречене. Ментално јак играч има способност да се искључи и привикне на све услове на терену. Наш тенисер је у првом колу једва прегурао меч против Фучовића по великој врућини, а ноћни термин је свакако боља опција, па макар и уз пабску атмосферу.
2. коло Сандгрен 3:1
3. коло Гаске
1/8 финала Пуј/Соуза
1/4 финале Федерер/Кирјос Полуфинале Зверев/Чилић Финале Надал/Дел Потро
- Понашање публике није имало никакве везе са мојим губитком концентрације - објаснио је шести носилац на конференцији. - После пропуштених прилика сам ушао у неку фазу психолошког лудила. Сваки час сам нешто коментарисао, не смем то да дозволим против бољих играча. Да се нисам тако понашао, не би било дилеме да ћу добити меч у три сета. Сам себи сам закомпликовао живот. На моменте сам био ја, а онда онај други ја, ког први баш и не воли.
Други Ноле ће морати да остане закључан у свлачионици, јер долазе све тежи ривали. Гаске, па вероватно Пуј, а у четвртфиналу Федерер.
- И даље су радови у току - верује двоструки шампион да има још много простора за напредак.
НОВАК је за "Спортклуб" открио како је преживео драму Звезде у Салцбургу.
- Возио сам и морао сам да станем, јер се играло последњих 20 минута. Нисам губио време на паркинг, само сам стао са стране и драо се из све снаге. Било је напето. Нисам стручњак за фудбал, али велики сам навијач Звезде и ово је историјски успех. Показали су да није све у буџету и квалитету играча, већ да је тимски дух пресудан.