ГРАЂАНИМА ПОБЕДА У МАНЧЕСТЕРСКОМ ДЕРБИЈУ: Матић поново одбио да носи цвет мака на дресу

Бета/Novosti online

11. 11. 2018. у 19:35

Манчестер сити лако изашао на крај са градским ривалом - 3:1

ГРАЂАНИМА ПОБЕДА У МАНЧЕСТЕРСКОМ ДЕРБИЈУ: Матић поново одбио да носи цвет мака на дресу

Серхио Агуеро постиже гол Фото: Танјуг/АП

Фудбалери Манчестер ситија победили су данас на свом терену Манчестер јунајтед са 3:1 у дербију 12. кола енглеске Премијер лиге.

Дерби 12. кола није донео много узбуђења, али виђена су четири гола и у већем делу меча доминација актуелног шампиона Енглеске, који је питање победника практично решио у уводним минутима првог и другог полувремена.

Сити је повео у 11. минуту када је Рахим Стерлинг са леве стране на другој стативи проиграо Бернарда Силву, а овај је одиграо повратну лопту до Давида Силве који је имао лак задатак да савлада Давида де Хеу.

Нападали су "грађани" и у наставку првог дела меча, али нису успели да удвоструче предност, да би се ситуација у 48. минуту променила, а да тада је Серхио Агуеро искористио проигравање Ријада Мареза и лако савладао Де Хеу.

Екипа Жозеа Мориња успела је да смањи заостатак у 58. минуту из једанаестерца, а погодак је постигао Антоан Марсијал, да би коначан резултат поставио Илкај Гундоган у 86.

Сити је први на табели Премијер лиге са 32 бода, два више од Ливерпула, док је Јунајтед осми са 20.

Фото: Танјуг/АП

МАТИЋ ДОСЛЕДАН СВОЈИМ ПРИНЦИПИМА
Српски репрезентативац из Манчестер јунајтеда Немања Матић и данас је на мегдан градском ривалу Ситију изашао без цвета мака на дресу. Матић је остао доследан, јер је претходно одбио да носи исти симбол пре недељу дана на утакмици против Борнмута, због чега се у Енглеској, а и шире, дигла велика бура.


Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (3)

жељко

11.11.2018. 19:53

Свака част Матићу на том гесту!!!! Капа доле!!!!

don pablo

12.11.2018. 07:04

Zašto je to da li je on to nosio ili nije uopšte važno. Niko ga ne tera da nosi i što se to toliko potencira. Do ove godine Matić je nosio to obeležje i jel tada bio manji "Srbin" a sad je veći. Kakve su to gluposti. Moglo bi možda već malo više da se piše o Matiću fudbaleru a ne o Matiću "Srbinu".