Ivkovićev spisak bez Tepića, Rašića, Kešelja, Marjanovića...
06. 06. 2013. u 12:04
Selektor košarkaša Srbije objavio je spisak od 20 igrača koji na prvi pogled čini miks iskustva i mladosti. Devetorica igrača iz Superlige, šestorica debitanata
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković objavio je danas u podne širi spisak igrača na koje računa ovo leto i tako najavio početak akcije Evropsko prvenstvo u Sloveniji 2013.
Na listi potencijalnih reprezentativaca nalazi se 20 imena.
SPISAK ZA EVROBASKET 2013.1. Miloš TEODOSIĆ 1987. plej CSKA
2. Stefan MARKOVIĆ 1988. plej Valensija
3. Vasilije MICIĆ 1994. plej M. Vizura
4. Nemanja NEDOVIĆ 1991. bek L. Ritas
5. Bogdan BOGDANOVIĆ 1992. bek Partizan
6. Danilo ANĐUŠIĆ 1991. bek Virtus
7. Nemanja DANGUBIĆ 1993. bek M. Vizura
8. Nemanja BJELICA 1988. krilo K. Laboral
9. Vladimir LUČIĆ 1989. krilo Partizan
10. Vladimir MICOV 1985. krilo CSKA
11. Novica VELIČKOVIĆ 1986. k. centar M. Vizura
12. Duško SAVANOVIĆ 1983. k. centar Efes
13. Milan MAČVAN 1989. k. centar Galatasaraj
14. Zoran ERCEG 1985. k. centar CSKA
15. Stefan BIRČEVIĆ 1989. k. centar Radnički
16. Nenad KRSTIĆ 1983. centar CSKA
17. Raško KATIĆ 1980. centar C. Zvezda
18. Vladimir ŠTIMAC 1987. centar Banvit
19. Đorđe GAGIĆ 1990. centar Partizan
20. Dejan MUSLI 1991. centar Partizan
* Selektor: Dušan Ivković. Pomoćni treneri: Vlada Vukoičić, Aleksandar Kesar, Saša Nikitović.
Okupljanje tima zakazano je za 8. jul, a ko će se pojaviti na prvoj prozivci još nema potvrdu jer mnogi igrači su najavili svoje odsustvo iz nacionalnog tima što zbog umora, što zbog povreda, što zbog neophodnih rehabilitacija...
Pomoćnici selektoru Ivkoviću ovog leta biće dobro poznat trio: Vlada Vukoičić, Aleksandar Kesar i Saša Nikitović, a priključiće se još dvojica asistenata koji će skautirati potencijalne protivnike kada počne EP. Novitet ove godine, koji će obradovati najviše igrača jeste povratak kondicionog trenera Predraga Bate Zimonjića, kome će pomagati dosadašnji Duško Marković
Član prirema je napravljen i prilično "surovo", daleko od Srbije. Prvih sedam dana ekipa će se zagrejavati u Beogradu. Posle toga ide u Sloveniju, na bazične priprema, gde će ostati do 4. avgusta. Kada se stekne kondicija, nadamo se sve vreme ovog puta pod budnim okom kondicionog trenera, slede turniri u Celju, Antibu, Turskoj - 11. utakmica zakazano je u pripremnom periodu, a 12. avgusta u Beogradu igra se kontrolni meč sa selekcijom Rusije.
EP 2013. igra se od 4. do 22. septembra, a Srbija će prvu fazu igrati u Jasenicama, u B grupi sa Bosnom i Hercegovinom, Litvanijom, Makedonijom, Crnom Gorom i Letonijom.
boki
06.06.2013. 12:29
Dragan Milosavljevic je zaslužio da ga pozove selektor
Sve je u redu, samo gde Bircevica pre Bobija Marjanovica.
Marjanovic i Mirosavljevic nisu dobri za reprezentaciju !?
Djordje Gagic,Dejan Musli,Stefan Bircevic,Erceg,Macvan o moj boze...Gde je Dragan Milosavljevic,Boban Marjanovic i Boris Savovic.Sramota i posle se cudimo sto smo u 6 sesiru
Bogdanović jeste najveći potencijal na beku šuteru, Anđušić je tu bio ranije, ali čime su to oni zaslužili prednost u odnosu na Dragana Milosavljevića a da pritom ne mislim na njegovu partiju od sinoć već konstantne dobre igre u odbrani i racionalne u napadu tokom čitave sezone??? Nemamo nijednog specijalistu u odbrani sada kada nema Paunića i Tepića ne bekovima, Marković je plej!
Komentari (32)