Vladislav Mihailović: Svima nam je potreban razgovor i malo smeha

M. JUNGIĆ MILOŠEVIĆ

14. 04. 2020. u 08:49

Glumac o danima tokom vanrednog stanja, slobodnom vremenu, svetu kad sve ovo prođe


Владислав Михаиловић: Свима нам је потребан разговор и мало смеха

Foto N. Skenderija

LjUBITELjI teatra mnogo puta su uživali u sjajnim rolama glumca Vladislava Mihailovića, aktera brojnih predstava u njegovom matičnom pozorištu Atelje 212. Gledaoci kraj malih ekrana pamte ga i po ulogama u serijama "Gore dole", "Porodično blago", "Naša mala redakcija". Zavoleli su ga i kao oficira Pantu Draškića, prvog ađutanta prestolonaslednika Aleksandra, u telenoveli "Crveni mesec", čije je snimanje prekinuto zbog uvođenja vanrednog stanja.

Mihailović, za "Novosti", otkriva da se prilagodio novim uslovima života, budući da je ovo četvrto vanredno stanje od kada zna za sebe.

- Pošto se bavim poslom koji podrazumeva prilagođavanje u određenim situacijama, zasada sam u redu i trudiću se da tako ostane - kaže stariji sin našeg čuvenog glumca Milana Cacija Mihailovića.

* Kako izgleda vaš dan u doba korone?

- Nosim namirnice roditeljima, ali samo do vrata. Trudim se da poštujem sva pravila bontona u uslovima pandemije: rukavice, maska, izlazak iz kuće, povratak u kuću... Mislim da je, u tom smislu, moja opsesivna kompulsivnost dostigla svoj maksimum. U stanu održavam higijenu na kojoj bi mi pozavidela svaka operaciona sala. Čitam, gledam serije, filmove, i odjednom imam vremena za sve ono čemu nisam mogao da se posvetim, zbog uobičajenog ritma i načina života.

* Na koji način komunicirate sa prijateljima u vreme obaveznog društvenog distanciranja?

- Sa prijateljima i ljudima koji mi znače, čujem se telefonom ili preko "Skajpa". Svesni su koliko je bitno poštovanje propisanih mera, ma koliko one teške bile i shvataju da je to mala žrtva u odnosu na ono sa kakvim bismo posledicama mogli da se suočimo da se te mere ne poštuju. Ono što nam je svima potrebno jeste razgovor i malo smeha, a meni toga u kontaktu sa prijateljima nikada ne manjka.

* Hoće li svet biti drugačiji, kada sve ovo prođe?

- Za mnoge se svet već promenio. Ljudi su ostali bez svojih najmilijih i to je najveća tragedija u ovoj situaciji. Moramo da budemo jaki i da one koji su trenutno psihički slabi, ubedimo da ima nade i da se vredi boriti. Da je ovo samo jedan "nivo" u komplikovanoj igrici koji moramo da pređemo, jer život je stvarno lep.

* Kako biste motivisali čitaoce da poštuju kućni karantin?

- Ostanite kod kuće, prvenstveno zbog onih koje volite. Ko zna šta sve korisno i lepo možete da saznate o sebi u ovim nesvakidašnjim trenucima.


VEŽBANjE JE U FAZI RAZMATRANjA

VLADISLAV Mihailović nam je otkrio da doručkuje, ruča, užina, večera i jede još po nekoliko puta između ovih obroka.

- Razmišljam o tome da počnem da vežbam, ali je ta ideja još u fazi razmatranja. Juče sam dobio i prostirku za vežbanje, pa ću verovatno biti potpuno spreman, čim ukinu vanredno stanje.







Pratite nas i putem iOS i android aplikacije