PODRŠKA IZ NEMAČKE ZA SRBIJU: Sprečite da teroristi ubijaju svedoke zločina OVK
NARODNI poslanik u nemačkom Bundestagu, turskog porekla, Sevim Dagdelen iznela je optužbe na račun bivše OVK i njenih lidera, ali i na račun NATO pakta, navodeći "da je prekršio međunarodno pravo podržavajući OVK kriminalce".
Foto: Printskrin
Ona je na Fejsbuku napisala da je posao Haškog tribunala da sada "obezbedi bezbednost potencijalnih svedoka, kako ih ne bi zastrašivali ili čak ubijali, kao što je bio slučaj sa bivšim kosovskim premijerom i komandantom OVK Ramušem Haradinajem".
- Potvrda optužbi protiv Tačija takođe je udarac za saveznu vladu koja je svih ovih godina branila zločinca, s obzirom na to da je znala da je nemačka obaveštajna služba BND na ukazivala 2005. na komandanta OVK, kao na vezu između organizovanog kriminala i politike, kao i glavni tužilac Tribunala u Hagu Karla del Ponte koja je otkrila krijumčarenje organa 2008. godine - napisala je Dagdelen.
Ona je iznela optužbe i na račun NATO pakta, kao i nekadašnjih lidera vodećih NATO članica, Bila Klintona, Tonija Blera i Gerharda Šredera.
Preporučujemo
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)