LAJČAK NA MERDARU: Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine obišao je prošireni administrativni prelaz

Д.З.

15. 10. 2020. u 19:03

Miroslav Lajčak, specijalni izvestilac EU za dijalog Beograda i Prištine obišao je danas popodne administrativni prelaz Merdare između centralne Srbije i Kosova, čiji je kapacitet nedavno proširen.

ЛАЈЧАК НА МЕРДАРУ: Специјални изасланик ЕУ за дијалог Београда и Приштине обишао је проширени административни прелаз

Foto: D.Z.

O obilasku ovog administartivnog prelaza Lajčak je izvestio na svom tviter nalogu objašnjavajući da je Merdare obišao na putu za Beograd.

-Na putu ka Beogradu, ponosan sam što obilazim prelaz Merdare izgrađen sa 4,6 miliona evra, a koje sada obe strane u potpunosti koriste, kako je dogovoreno u dijalogu još 2011. godine-napisao je Miroslav Lajčak na svom tviteru.

Inače, Lajčak je prethodno dva dana u Prištini gde je razgovarao sa predstavnicima političkih stranaka, dok će se u Beogradu sastati sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (1)

ČUDO IZ NORVEŠKE NE STAJE: Žuta horda se ne plaši nikoga, sledeća meta je lisabonski Sporting