HLADAN TUŠ ZA UKRAJINU: Orban Evropi uputio 12 zahteva - Jedan se odnosi na Kijev
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je 12 zahteva EU, navodeći da mađarski narod želi mir, slobodu i harmoniju, kao i da Ukrajina ne bi trebalo da bude članica Unije.
Foto: AP
Orban je napisao na društvenim mrežama da Mađarska traži od Brisela, između ostalog, jednakost pred zakonom za sve države članice, kao i da sve članice mogu da štite svoj nacionalni suverenitet i prava.
Mađarski premijer takođe ističe da bi agenti američkog biznismena Džordža Soroša trebalo da budu izbačeni iz Evropske komisije, a, kako je naveo, "korumpirani lobisti" uklonjeni iz Evropskog parlamenta.
Orban takođe napominje da mađarska nacionalna garda ne bi trebalo da bude ometena u, kako je naveo, odbrani granica Mađarske od migranata.
Takođe ističe da više ne treba primati ilegalne migrante, a da one koji su ranije došli treba deportovati.
Orban navodi da u EU treba iskoreniti korupciju, kao i da Mađarska želi da se zaštiti evropsko hrišćansko nasleđe.
Takođe se protivi netradicionalnom vaspitanju dece.
Na kraju posta je napisao: "Jednakost, sloboda, bratstvo!"
(Tanjug)
Preporučujemo
LUKAŠENKO RAZOČARAN: "Zelenski mi je bio kao sin, ali poneo se kao nitkov"
15. 03. 2025. u 08:18
SVE JE JASNO: Lukašenko otkrio da li će Belorusija ipak napasti Ukrajinu
14. 03. 2025. u 22:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)