VUČIĆ O NEREDIMA OPOZICIJE U NOVOM SADU: Uvek su kao "ubačeni elementi", a onda sutradan traže da se puste iz pritvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar VUčić govorio je o protestima koje je opozicija u utorak organizovala u Novom Sadu a na kome su pravili nerede paljenjem Gradske kuće, cepanjem srpske zastave i ispuštanjem fekalija.
TANJUG/NENAD MIHAJLOVIĆ
- Otišao sam u Novi Sad mirno, zapalio sveću, stajao minut, odao poštu, prekrstio se, došao na Bulevar gde su se vraćali stotine ljudi sa protesta koji su organizovali politički protivnici. Došao u prostorije stranke koju su demolirali, tamo gde su gazili i cepšali srpske zastave, da bi rekao da neće više nikad da gaze srpske zastave pripadnici antisrpskih organizacija, od Brkovića, Jelića, Pogačara. Obratio se ljudima sa najmiroljubivijim porukama uz ogromnu trpeljivost. Prve procene štete kažu da je ona milion evra za ono što su uradili, to će najverovatnije pokrajinska vlada da plati i mi ćemo pomoći sa republičkog nivoa - kaže Vučić i dodaje:
- Neukusno je i da se osmehujem na to, ali uvek su kao "ubačeni elemnti", SNS huligani, a onda sutradan traže da se puste iz pritvora, pošto nisu baš SNS. Znaju oni da su oni to sami uradili. Ja sam vam i dan pre toga rekao šta će da rade. Oni pričaju jedni sa drugima pa prijavljuju nama. Mi znamo svaki njihov korak, videli ste maksimalnu uzdržanost policije i poštovanja svih prava. Sve ono što oni nikada nisu uradili. Nemojte da vas podsećam na Ranka Panića, kako su mene izubijali... Mi smo demokratske orijentacije. Zahvalan sam policajcima koji su bili fantastični, divni.
Preporučujemo
"VELIKO HVALA ZA SVE" Vučić: Žene su stub naše države i društva (VIDEO)
25. 03. 2026. u 19:17
VUČIĆ U 19.30 NA RTS: Predsednik će govoriti o svim aktuelnim temama
25. 03. 2026. u 18:47
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)