LACMANOVIĆ, FAKTOR PLUS: Vučić na vrhu liste poverenja građana, a na dnu liste katastar
PREMA najnovijem istraživanju agencije Faktor plus, građani najviše veruju instituciji predsednika Republike Srbije, dok najmanje veruju Republičkom geodetskom zavodu, odnosno katastru.
Foto: Tanjug
Gostujući na TV Prva, izvršni direktor agencije Faktor plus, Predrag Lacmanović, istakao je da predsedniku Srbije veruje 55 odsto građana, Narodnoj banci Srbije 38, policiji 32, vojsci 31, zdravstvenom sistemu 30, Penzionom fondu (PIO) 29, Elektro-privredi Srbije 25, Skupštini Republike Srbije 22, dok najmanji broj građana ima poverenje u Republički geodetski zavod, odnosno katastar sa 18 odsto.
Lacmanović je naveo da rezultat po kojem Vučić uživa najveće poverenje građana nikoga ne treba da čudi.
- Vučić je svojim napornim radom i transparentnošću zaslužio takav status da mu građani najviše veruju. Stav građana o poverenju u institucije u najvećoj meri zavisi od ljudi koji te institucije vode - naveo je Lacmanović.
Najnovije istraživanje agencije Faktor plus sprovedeno na uzorku od 2.000 ispitanika, obuhvatilo je i podatke o rejtingu stranaka.
Na prvom mestu nalazi se SNS sa 46.8 odsto, dok je na drugom mestu SPS sa 7.7 odsto.
Stranke Zeleno-levi front (2.3) i Srbija Centar (2.2) nalaze se ispod cenzusa.
Lacmanović je pojasnio da dobijeni rezultati ne predstavljaju iznenađenje, imajući u vidu da je prepoznatljivost opozicionih stranaka jako mala i da veliki broj ispitanika ne prepoznaje imena stranaka.
Prema rečima marketinškog stručnjaka Nebojše Krstića, ovi podaci su za njega bili iznenađujući jer raniji predsednici države nisu uživali tako visok nivo poverenja građana.
- U moje vreme kada sam bio savetnik predsednika Republike Srbije Borisa Tadica nikada predsednik nije bio u vrhu. U moje vreme uvek je u vrhu bila vojska i Srpska pravoslavna crkva - istakao je Krstić.
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (17)