PLANIRAM DA ZAVRŠIM PREGOVORE O PRODAJI "RAFALA": Makron o poseti Beogradu
PREDSEDNIK Francuske Emanuel Makron izjavio je da namerava da „u narednim nedeljama ili mesecima“ poseti Srbiju, gde planira da finalizuje pregovore o vojnim ugovorima.
Foto: AP
Francuski predsednik je odnose Pariza i Beograda okarakterisao kao „čvrste, iskrene i strukturalne za obe zemlje i ceo region“, kako prenosi Sputnjik.
- Vojna pitanja su deo naše agende. U narednim nedeljama ili mesecima ću posetiti Srbiju kako bismo finalizovali te diskusije koje su predmet tehničkih, finansijskih i političkih pregovora između naših zemalja - odgovorio je Makron na pres-konferenciji, upitan da prokomentariše status sporazuma sa Beogradom o nabavci francuskih borbenih aviona „rafal“.
BONUS VIDEO:
RASKRINKAVA LAŽI I LICEMERJE I BORI SE ZA ISTINU O SRPSKOM NARODU: Vučiću ovo nikada neće oprostiti
Preporučujemo
"SPEKTAKL KOJEM SVEDOČIMO OČAJAN" Atal: Ne nameravam da budem sledeći premijer Francuske
17. 07. 2024. u 09:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (6)